манчестер јунајтед

play_arrow

Погба ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе го продолжи договорот со клубот, објави The Sun.
Read more
play_arrow

Солскјер за голот во 90+6: И ние сме победувале така, таков е фудбалот

Манчестер Јунајтед прокоцка одлична шанса да дојде до 3. место на табелата, но доцна примениот гол од Саутемптон ги остави само со бод.
Read more
play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Манчестер Јунајтед успешно ја реализираше мисијата „Победа“ на гостувањето во Бирмингем и се доближи на само бод од зоната која води во европската елита.
Read more
play_arrow

Солскјер стана првиот менаџер во Англија што направи 6 замени

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, стана првиот тренер во англискиот фудбал што направи 6 замени на еден натпревар. Ова се случи во четвртфиналето на ФА Купот против Норвич.
Read more

Манчестер Јунајтед избори полуфинале во ФА Купот

Манчестер Јунајтед ќе игра во полуфиналето на ФА Купот, откако вечерва го совлада Норвич со 2:1.
Read more

Шмајхел: Солскјер заврши одлична работа

Поранешниот дански голман и сограч од златната генерација на сегашниот тренер ја пофали неговата работа и покрај тоа што резултатите се под очекувањата.
Read more

Откриени шокантните долгови на Манчестер Јунајтед

Долговите на англискиот гигант Манчестер Јунајтед се зголемија поради пандемијата со коронавирусот. Финансиските податоци на клубот за првиот квартал на 2020 година веќе ги покажуваат сериозните последици од кризата.
Read more

ФИФА го истражува трансферот на Бруну Фернандеш во Манчестер Јунајтед

ФИФА покрена истрага за трансферот на Бруну Фернандеш од Спортинг во Манчестер Јунајтед откако италијанската Сампдорија поднесе тужба против португалскиот гигант.
Read more
play_arrow

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Во најновата анализа на HITC Sevens се разгледуваат фу
Read more
Јанг замина во Интер, Солскјер назначи нов капитен

Јанг замина во Интер, Солскјер назначи нов капитен

Ашли Јанг денеска ќе стане нов игра на Интер, а во Манчестер Јунајтед веќе назначија нов капитен.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Read more