МКЦ

На 30 хонорарци им се прекинати договорите во МКЦ по доаѓањето на Бени Шаќири

Read more
play_arrow

Холанѓаните Cloudsurfers приредија добра забава во МКЦ

Во рамки на фестивалот Музички блок #3 во петокот во Младинскиот културен центар во Скопје настапија и гостите од Холандија.
Read more

Хуманитарен настан МКЦ е Солидарност!

Младинскиот културен центар (МКЦ) денеска организира хуманитарен настан „МКЦ е Солидарност!“ како придонес за настраданите во катастрофалниот земјотрес што ги погоди централниот дел на Турција и северна Сирија.
Read more

Што нуди вечерашната програма на „МКЦ за Скопје“?

Одбележуваме 58 години од скопскиот катастрофален земјотрес.
Read more

„Да го поздравиш и да ми го бациш“ игра во МКЦ на 5 и 6 февруари

Младинскиот културен центар во Скопје соопшти дека вечерва вечерва и утре (5 и 6 февруари) со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се изведе театарската претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“, во продукција на здру
Read more

МКЦ со богата онлајн новогодишна програма

Младинскиот културен центар во Скопје на новогодишната ноќ ќе им понуди на љубителите на музиката одлична програма со многу изведувачи, а сето тоа ќе оди онлајн.
Read more

МКЦ стана дел од европскиот проект SCENERGIES

Младинскиот културен центар во 2020 година стана дел од уште еден голем европски проект, SCENERGIES, кој се базира на градење одржливи стратегии за креативни меѓународни активности помеѓу музички сали, кои делуваат на локалната сцена.
Read more
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more