НБА

play_arrow

НБА: Кливленд конечно по десет години победи во Мајами

Кошаркарите на Кливленд со 111-85 победија на гостување во Мајами, прв пат по пауза од десет години.
Read more
play_arrow

Браќата на Јокиќ му се заканија на Морис: Едниот бил во ММА, другиот фрла ножеви

Немања и Страхиња, браќата на Никола Јокиќ, станаа вистински хит во американските спортски медиуми по инцидентот што се случи на мечот меѓу Денвер и Мајами, а тамошната јавност постојано обрнува големо внимание на конфликтот меѓу одличниот
Read more

Од МЗТ во НБА - прв пат кошаркар со ваков џиновски трансфер

Играчот на скопски МЗТ, Хасани Гравет, потпиша договор со НБА лигашот Орландо Меџик и стана прв кошаркар кој од македонската лига успаел да направи трансфер во НБА.
Read more

НБА: Атланта во „источното“ финале, Феникс поведе на Западот

Read more

Во осмиот обид Тони Кукоч конечно влезе во Kуќата на славните

Легендата на хрватската кошарка конечно се здоби со признанието после седум неуспешни обиди.
Read more
play_arrow

Вестбрук дојде до 181. трипл-дабл и влезе во НБА историјата

Расел Вестбрук ноќеска го постигна својот трипл-дабл број 181 во кариерата и со тоа си обезбеди место во историјата на најдобрата кошаркарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Дабл-дабл на Јокиќ, Дурент ѝ заби 42 поена на Индијана

По којзнае кој пат сјајниот Никола Јокиќ го предводеше Денвер до нова победа, а брилијантен настап имаше и Кевин Дурент.
Read more
play_arrow

Дончиќ се разбуди и го среди Милвоки

По дебалкот вчера, Словенецот ноќеска повторно брилјираше и му донесе победа на Далас против третопласираниот на Истокот.
Read more
play_arrow

Нова сјајна победа за Јута, Шарлот го изненади Сан Антонио

Осум натпревари се одиграа ноќеска во најдобрата кошаркарска лига на светот, а за издвојување е новата победа на Јута Џез, како и изненадувањето во Сан Антонио.
Read more
play_arrow

Дончиќ и Јокиќ со нови одлични партии, Далас победи, Денвер загуби

Играчите на Далас и Денвер, Лука Дончиќ и Никола Јокиќ, продолжија со блескавите партии во најдобрата кошаркарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Дончиќ со трипл-дабл го реши тексашкото дерби

Словенечкиот центар брилјираше во победата на Далас над Сан Антонио прославувајќи трипл-дабл во големата победа на својот тим.
Read more
play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Ородолжува топло-ладно серијата на тимот од Лос Анџелес откако ноќесна тотално потфрли на гостувањето кај Гризлис.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more