Никола Јокиќ

НБА: Јокиќ го потпиша најбогатиот договор во историјата

Двократниот најкорисен играч (МВП) во американската професионална кошаркарска НБА лига Никола Јокиќ (27) договори продолжување на соработката со Денвер, а за петгодишната верност од 2023 до 2028 година ќе инкасира рекордни 264 милиони дола
Read more
play_arrow

Чудесен дабл-дабл на Јокиќ, Кари броеше до 46 поени

Во текот на ноќта во НБА лигата се одиграа 11 од планираните 12 натпревари. Единствениот одложен меч беше оној меѓу Портланд и Бруклин.
Read more
play_arrow

Никола Јокиќ е МВП

Никола Јокиќ е прогласен за МВП на регуларната сезона во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Никола Јокиќ брилијантно ја отвори сезоната во НБА.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more