секс

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Понекогаш се чини дека сексуалниот однос е завршен пред да започне, а понекогаш трае вечно.
Read more

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Истражувањето на Durex покажа дека помалку од 7% од сите возрасни групи признале дека имале секс со колега на работа во изминатата година. Сепак, значително зголемување е забележано кај една возрасна група.
Read more

Може ли да се претера со сексот?

Да бидеме искрени. Ако некој – да речеме, вашиот партнер – верува дека сакате секс премногу често и го кажува тоа со расудување, не грижете се, тоа не зависи од вас.
Read more

Повеќе не е мистерија: Колку пати неделно жените сакаат секс?

Теоријата дека само мажите иницираат секс и дека само ним им е важен сексот одамна е минато, а тоа го потврди и најновата студија која покажа дека 75% од жените сакаат да имаат секс најмалку трипати неделно.
Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Со текот на времето желбата за секс слабее и тоа не е тајна, ниту некое правило. Едноставно се појавува.
Read more

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Повеќето жени фантазираат за совршен љубовник, но ретко која од старт може да процени каков е мажот во кревет.
Read more

Како да имате подобар секс кога со партнерот сакате различни работи во кревет?

Психолог предлага две решенија за парови чие либидо не е „исполнето“.
Read more

Што сè се менува во сексот во текот на 30-тите години?

Веќе сте доволно возрасни за да знаете дека желбата за секс некогаш е посилна, некогаш е помала, а сето тоа е нормален дел од животот.
Read more

Руски психолог ќе ви ги открие тајните на добриот секс

Рускиот психолог Михаил Лабковски тврди дека постојат три главни правила за добар секс.
Read more

Пет реченици кои жените не сакаат да ги слушнат во текот на сексот

Тоа што го кажуваме во кревет во текот на сексот е скоро еднакво важно како и тоа што го правиме во кревет.
Read more

5 начини како да ја расположите жената за секс 

Дури и кога не ѝ е дојдено до секс, исцрпена е од домашните обврски и работата, постојат решенија кои 100% делуваат.
Read more

Колку секс е нормално во врската и во бракот?

Ако некогаш сте се прашале дали имате доволно секс во врската, не грижете се, не сте единствени. Ова прашање често се поставува кога постои чувство на недостиг на возбуда или страсти меѓу партнерите.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more