слабеење

Една моќна состојка согорува масти и го поттикнува метаболизмот

Многу е важно да се грижите за вашата телесна тежина за да избегнете некои од здравствените ризици.
Read more

Пет лоши навики што ве спречуваат да слабеете

За слабеење се потребни труд, посветеност, солидна мотивација и воспоставување план за вежбање кој најдобро функционира за вас.
Read more

Совети за слабеење што ќе ве спасат од одење во теретана

За да се намали телесната тежина, потребно е вежбање покра здравата исхрана, но не сите луѓе се чувствуваат пријатно во теретана.
Read more

Диета со лимон: За две недели и до 8 килограми помалку

Ако мислите дека лимонот е добар само во борбата против настинката, тогаш се лажете. Лимонот е исто така одличен начин за слабеење.
Read more

Бананата може да придонесе за слабеењето

Постојано слушаме колку е здраво овошјето и колку е важно да го јадеме секој ден затоа што го зајакнува имунитетот. Но, поради неколку причини, бананите се издвојуваат како посебно корисно и здраво овошје.
Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела Рајф

Вежбањето треба да биде рутина во која ќе уживате, никогаш не треба да ви биде здодевно.
Read more
play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Често се случува да вежбате напорно, трудот да даде резултат во мускулна маса, но некако она сало околу долните делови на стомакот и грбот, особено таканаречените спојлери, никако да ги стопите.
Read more
play_arrow

Еден оброк во денот за топење на масните наслаги на стомакот

Телото прво почнува да ги складира резервите сало во пределот на стомакот и токму од тие резерви последно се „откажува“.
Read more