совети за возачи

Уморни зад волан сте смртно опасни како кога сте пијани

После целовечерна забава или долг напорен ден, дури и најтрезниот возач може да биде опасност за себе и другите.
Read more

Купувате половен автомобил? Ова се знаците дека возилото било удрено

При купување автомобил на старо понекогаш е многу тешко веднаш да воочите некои знаци што укажуваат дека возилото било удрено.
Read more

Како да препознаете дали на бензиската пумпа ви точат штетно гориво од „последните резерви“?

Меѓу деталите што ги фрустрираат возачите е стрелката што покажува колку гориво останува во резервоарот, како и дигиталниот показател за преостанатата километража.
Read more

Кои автомобили најчесто се оштетуваат во сообраќајни несреќи?

Ако купувате половен автомобил и сте склони кон одредени брендови, бидете внимателни.
Read more

Алуминиумски фелни - кога може да се поправат, а кога се за на отпад?

Налетавте на дупка или камен и ја оштеттивте алуминиумската фелна - „само“ ја искрививте или можеби пукна. Јасно е дека мора да оди на поправки или да се купи нова.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more