Windows 10

Microsoft веќе нема да продава лиценци за Windows 10

Microsoft соопшти дека ќе престане да продава лиценци за Windows 10 од 1 февруари оваа година.
Read more

Работи кои мора да ги промените за побрз Windows 10 (II дел)

Откако во првиот дел читавте за тоа како да го исклучите споделувањето ажурирања, да ги отстраните досадните известувања, да ги тргнете рекламите од Star
Read more

Работи кои мора да ги промените за побрз Windows 10

Некои поставки што се стандардно вклучени на Windows 10 може да се променат преку исклучување на реклами, досадни известувања и споделување ажурирања и со тоа да се забрза вашиот компјутер и да се подобри вашата приватност.
Read more

Windows 10 предупредување: Вашите податоци може да бидат загрозени ако преминете на Windows 11

Windows 11 ќе пристигне за некое време и ќе донесе многу нови функции, меѓутоа милиони корисници би можеле да имаат проблем доколку го инсталираат.
Read more

Прв поглед на новите икони на Windows 10

Конечно стигна долго најавуваниот редизајн на корисничкиот интерфејс за Windows 10 и имаме можност да дознаеме повеќе детали за тоа како изгледа.
Read more

Windows Hello го користат 84% од корисниците на Windows 10

Во последниве години, Microsoft е голем поборник за биометрика при регистрација на уреди, услуги и системи и се чини дека ваквиот став има смисла бидејќи можностите што ги нуди во овој поглед рапидно се шират во о
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more