Жуау Канселу

play_arrow

Интервју по натпревар

Викендов Барселона во инфарктна завршница ја совлада Селта со 3:2, а херој на Каталонците беше Португалецот Жуау Канселу кој го постигна решавачкиот гол.
Read more

Deadline: Жоржињо во Арсенал, Канселу во Баерн, Зијеш во ПСЖ

Три интересни трансфери се случија на последниот ден од зимскиот преоден рок, кој на Стариот континент се затвора вечерва.
Read more

Пеп го пушта незадоволниот Кансело

Фабрицио Романо и Дејвид Орнстин пишуваат дека трансферот на Жуау Канселу (28) од Манчестер Сити во Баерн е готова работа.
Read more

AS: Реал на лето ќе донесе два играча за над 220 милиони евра

На списокот на желби на Кралскиот клуб за наредното лето се наоѓаат два играча на Манчестер Сити,л тврди познатиот шпански медиум.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more