Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Football Daily состави идеален тим од одлични фудбалери кои не го добиваат заслуженото внимание во нивните матични земји и се заборавени или игнорирани во националните тимови.

Од Тер Стеген, кој покрај импресивната кариера во Барселона никако да стане прв избор на Германија, до Емерик Лапорт кој иако беше клучен играч во успехот на Манчестер Сити во Премиер лигата, уште чека на ред во францускиот национален тим, ова се идеалните единаесетмина во тимот на „отпишаните“.

реклама

Фудбал

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Read more

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Read more

Нови видеа

play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more