Тизер за петтата епизода од последната сезона на „Game of Thrones“

Вчера се емитуваше четвртата епизода од осмата и последна епизода на популарната серија „Game of Thrones“ насловена „The Last of the Starks“.

Веднаш потоа беше објавен тизерот за следната, петта епизода што ќе ги донесе фановите поблиску до долго очекуваното финале.

Осмата сезона се снимаше две години и се очекуваше со огромно нетрпение, па затоа фановите денес изразија големо незадоволство поради направениот продукциски пропуст во четвртата епизода: заборавена Starbucks чаша во сцена со Денерис.

реклама

Филм & ТВ

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Read more

Најдобрите филмови во 2020, досега

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Read more

Нови видеа

play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more