Трикини е новиот летен тренд

Б.С.Б.
/ 18.05.2020 / 12:25

Заштитната маска стана дел од нашето секојдневие, па дури и кога станува збор одењето на плажа.

Така, брендот Elеxia Beachwear промовира трикини, станува збор за дводелен костим за капење со кој доаѓа и заштитна маска. Италијанската дизајнерка Тицијана Скарамуцо вели дека сè започнало како шега. Таа го направила првиот трикини со цел да ги расположи вработените, со оглед на тоа што нивното расположение опаднало поради пандемијата и економските последици од неа.

Меѓутоа, кога нејзината ќерка ги објавила фотографиите на Instagram, луѓето позитивно реагирале и веднаш биле заинтересирани каде можат да ги најдат.

Според Тицијана, тоа било сигнал дека овој производ има потенцијал на пазарот и затоа дизајнирала и други модели на трикини.

URL
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Стил

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[КАЈГАНА интервју] Камбек на Стефанија Насеска: Модно Скопје ќе стане Берлин на Балканот

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

Магазин

  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Читај повеќе

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Читај повеќе
  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Читај повеќе

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Читај повеќе

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Читај повеќе