Убиен поранешниот MMA борач Тајлер Ист

Поранешниот ММА- борач Тајлер Ист е застрелан со огнено оружје и убиен вчеравечер во Ново Мексико (САД), соопшти полицијата. Тој имаше 30 години.

Како што соопштија надлежните, полицијата синоќа одговорила на повик за семејно насилство во предградието на Албукерки – Лос Лунас. Кога полицајците пристигнале, го пронашле Ист мртов, и уште една жена со прострелна рана.

Според првичните сведоштва, Ист ја застрелал својата девојка и ја извлекол од куќата, пред неидентификуван маж да пука во него, по што спортистот починал. Осомничениот за убиството на Ист избегал од местото пред пристигнувањето на полицијата.

Жената, чие име не се соопштува, е згрижена во болница и е во стабилна здравствена состојба.

Инаку, Тајлер Ист беше познат во борбите во тешка категорија. Неговата последна борба беше во Легаси ФЦ 60, 2016 година. Тој му беше брат на поранешниот борач Коди Ист.

Тајлер лани бeше уапсен под обвинение дека украл пари од банкарската сметка на неговиот мртов дедо, за спротивставување при апсење, а повеќепати бил пријавуван и за семејно насилство.  

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Останати спортови

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more

Убиен поранешниот MMA борач Тајлер Ист

Read more

Во САД почнаа натпревари пред полни трибини

Read more

Поставен нов светски рекорд: 24 и пол минути под вода без воздух

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Интер гази сигурно кон титула во Италија

Читај повеќе

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе