Вардар загуби од Кјелце

Македонскиот и актуелен европски шампион Вардар вечерва претрпe пораз на гостувањето кај Кjелце со 36:29.

За „црвено-црните“ ова е втор пораз од полскиот шампион во период од седум дена. Претходно Кjелце беше поуспешен и во Скопје со 33:29.

И покрај најавите за консолидирање на одбраната, тренерот Стевче Алушовски, не успеа да најде решение за разиграните домаќини кои по негативата од 2:5 во почетните десетина минути, ја преземаа иницијативата и не му дозволија на противникот посериозно да ги загрози.

Кjелце е лидер на табелата во А-групата со 13 бода од осум натпревари, Вардар е на 6.место со 3 бода од пет средби. 

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Ракомет

Лазаров: Да ги оставиме стартните порази зад нас, Чиле е нашата шанса

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Втор висок пораз на македонските ракометари на Мундијалот во Египет

Read more

Висок пораз на стартот од Шведска

Read more
 

Спорт

Лазаров: Да ги оставиме стартните порази зад нас, Чиле е нашата шанса

Читај повеќе

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Читај повеќе
  • play_arrow

Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Читај повеќе

Втор висок пораз на македонските ракометари на Мундијалот во Египет

Читај повеќе

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе