Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Играта „Football Manager 2021“ ќе биде достапна за конзолите Xbox One, Xbox Series S и Xbox Series X во ноември.

Кога ќе се појави на 24 ноември, „Football Manager 2021“ ќе биде првата популарна симулација која е достапна за Xbox конзолата по повеќе од 10 години.

Купувачите ќе добијат пристап до актуелната, но и следните верзии за играта. Играта ќе биде достапна за корисниците на PC и Mac преку Steam и Epic Games Store.

Погледнете го трејлерот.

реклама

Гејминг

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Read more

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more

Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more
play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Read more
play_arrow

Не си играј со времето: Фејл компилација

Read more