Стил

Викторија Бекам повторно мета на критики

6. септември 2019 - 13:32 | М.С.

Модната дизајнерка, Викторија Бекам, повторно е мета на критики на социјалните мрежи откако ја промовираше новата колекција на облека. Daily Mail пишува дека моделите на Бекам се коски и кожа.

Викторија, фотографиите ги објави на Instagram, а ова не е првпат таа да се соочи со критики. Фановите коментираат дека нејзините модели изгладнуваат.

„Дај им оброк на твоите модели, ќе умрат за храна“ е само еден од коментарите упатени кон Бекам.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Updated my favourite dress for #VBAW19. Perfect for dancing ladiesx VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Викторија ги сподели фотографиите на кои моделите позираат пред зградата Лојдс во Лондон.

Коментирај