Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Клаудија Шифер се врати на модната писта речиси 40 години по почетокот на нејзината кариера, а изгледаше исто толку неверојатно како и на врвот на славата.

53-годишната манекенка беше во центарот на вниманието на ревијата на Versace во петокот на модната недела во Милано.

„Денес за време на Миланската модна недела, Донатела Версаче ја претстави својата колекција за пролет 2024 година пред публиката преполна со ѕвезди“, се вели во објавата на магазинот Vogue на Instagram.

Подолу се додава: „Легендарниот супермодел Клаудија Шифер ja затвори ревијата дефилирајќи во светкаво зелен фустан“.

Сега ѕвездата докажа дека сè уште го има Икс-факторот бидејќи ја воодушеви публиката на ревијата на Versace.

Германката блескаше додека чекореше преку пистата во фустан со длабоко деколте.

Поминаа 36 години откако Клаудија беше забележана од моден агент во ноќен клуб како тинејџерка, по што стана една од најуспешните светски манекенки и го достигна врвот на кариерата во 90-тите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vogue (@voguemagazine)

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Стил

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more

Жените родени во овие хороскопски знаци се божици на стилот

Read more
 

Магазин

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Читај повеќе

Три најчести митови за СИДА и ХИВ

Читај повеќе

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Читај повеќе

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за 2024: Кој знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Читај повеќе

Најдобриот антиинфламаторен пијалак за подобрување на имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик лебот ќе остане свеж многу подолго

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Торта со макарони

Читај повеќе