Закерберг најави промени: Messenger ќе биде многу побрз

Извршниот директор на Facebook, Марк Закерберг, најави побрза и помодерна верзија на Messenger апликацијата.

Како што соопшти денеска, целосно ќе го модифицираат Messenger за да биде побрза апликацијата.

„Од денеска ќе има нова Messenger апликација за iOS. Откако ќе се заврши модифицирањето Messenger ќе биде двојно побрз. Кога ќе ја отворите апликацијата во текот на денот ќе видете дека работи многу побрзо и во однос на другите апликации кои ги користите“, вели Закерберг.

Веста ги израдува корисниците на социјалната мрежа Facebook кои му порачаа дека се среќни поради веста за напредното и побрзото користење на апликацијата.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Софтвер

Водич за почетници - како да користите Twitter?

Read more

Како да го користите стикерот за поддршка на мали бизниси на Instagram?

Read more

Десктоп верзијата на WhatsApp ќе нуди видеоповик за 50 луѓе

Read more

Како да користите Spotify?

Read more

Гик

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе