7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Од Ајакс во сезоната 1994-1995, кој беше непобедлив во Ередивизија и ја освои Лигата на шампионите на УЕФА, до Сантос во 1962 година, кој го освои секое натпреварување во кое учествуваше, постигнувајќи речиси четири гола на натпревар во просек, имајќи ја како најсвеж пример извонредната сезона на Баер Леверкузен, HITC Sevens фрла поглед на некои од најдобрите сезони во целата историја на фудбалот.

реклама

Фудбал

Меси уште не е подготвен, го пропушта Ол-стар натпреварот

Read more

Англичаните претставија топка со 4 панели за посилен удар: Последна сезона на Nike во Премиершип

Read more

Досуден еден од најбизарните пенали: Со втора топка спаси гол

Read more

ФФМ: Само на капитените на тимовите ќе им биде дозволено да комуницираат со судиите

Read more

Нови видеа

play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more
play_arrow

7 работи што никој не ви ги кажува за салото во долниот дел на стомакот

Read more
play_arrow

Глупави американски фејлови

Read more
play_arrow

Што добивате со карти од 30 и од 400 евра за ЕУРО 2024?

Read more
play_arrow

5 рецепти за вегански сладолед

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни дрвени градби

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Read more