Apple планира потенки iPhone, MacBook Pro и Apple Watch

Apple има намера да ги направи своите уреди уште потенки, па iPad Pro нема да биде единствениот.

По iPad Pro, процесот на „слабеење“ ги чека и MacBook Pro, Apple Watch и iPhone. Новинарот на Bloomberg Марк Гурман тврди дека Apple е посветен да ги направи своите уреди најтенки и најлесни во нивните категории низ индустријата.

Истакнатиот аналитичар Минг-Чи Куо исто така верува дека Apple Watch Series 10 ќе биде потенок од својот претходник и ќе има поголем екран (45 и 49 mm во однос на 41 и 45 mm).

Поттикнувајќи ги претходните гласини за iPhone, Гурман рече дека потенок iPhone би можел да пристигне веќе во 2025 година со пристигнувањето на серијата iPhone 17, но сè уште нема временска рамка за другите споменати производи.

Претстојниот тенок iPhone ќе биде поскап од сегашниот iPhone Pro Max, а големината на екранот ќе биде помеѓу оние на iPhone Pro Max и стандардниот iPhone.

Тагови
реклама

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Вести

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Единствен освен Земјата има море, езера и дожд: Сателитот на Сатурн и натаму интригира

Read more

Кој го изградил Мачу Пикчу? Откривање на нејасната историја на градот на Инките

Read more
 

Гик

Дали Помпеја била погодена од земјотрес во исто време со вулканската ерупција?

Читај повеќе

Се огласи Microsoft: Како да се поправи дефектот што го зафати целиот свет?

Читај повеќе

Google со тизер го најави смартфонот Pixel 9 Pro Fold

Читај повеќе

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Читај повеќе
  • filter

Древна палата во која некогаш живееле папи ископана во центарот на Рим

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паралелни универзуми - 5 докази за нивното постоење

Читај повеќе

Nintendo конечно ги израдува фановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Што значат кратенките како QR, GPS, PDF, URL?

Читај повеќе

Дали новиот Android 15 ги претвора смартфоните во десктоп компјутери?

Читај повеќе