Audi RS6 vs BMW M550i – кој е побрз?

Кој победи во трката меѓу Audi и BMW?

BMW M550i пристигна со твин турбо 4.4-литарски V8 мотор кој произведува 530 КС и 750 Nm максимален вртежен момент. Силата се пренесува на сите 4 тркала со помош на автоматскиот менувач со 8 брзини.

Од 0 до 100 км/ч забрзува за помалку од 4 секунди.

Audi RS6 го движи 4.0 твин турбо V8 со 600 КС и 800 Nm максимален вртежен момент. Силата се пренесува на 4 тркала, а од 0 до 100 км/ч забрзува за 3,6 секунди.

реклама

Авто новости

Колку чини одржувањето на Bugatti Chiron од 2,5 милиони долари?

Read more

Цените на половните автомобили во Германија рушат рекорди

Read more

Колкави се трошоците за поправка на електричен автомобил?

Read more

Volvo има ново лого

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 минути вежби за цврсти бедра со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more