Бизарна ММА ситуација: Камерманот остана во кафезот со борачите

ММА борбите од Русија се полни со бизарности, а најновата доаѓа од настанот Open Fighting Championships 36 во Санкт Петербург.

Навикнати сме да гледаме борби во Русија какви што не се организираат никаде на друго место, од луѓе без рака до борби меѓу мажи и жени.

Сепак, на настанот Open Fighting Championships 36, борачите не беа оние во центарот на вниманието.

Инцидентот се случи на почетокот на четвртата рунда од борбата за титулата во мува категорија меѓу Гаџимурад Гајрбеков (5-0) и Дилшот Норкузиев (3-1).

Рундата започна, а камерманот заборави да излезе од кафезот.

Дури кога борачите паднаа на подот, судијата сфати дека во кафезот има уште некој кој не треба да биде таму.

Тој ја прекина борбата и му нареди на камерманот да го напушти кафезот, а кога тоа се случи, борбата продолжи од истата позиција во која беа борачите пред прекинот.

URL
Тагови
реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Останати спортови

Доаѓа револуција во атлетиката: Скокот во далечина никогаш повеќе нема да биде ист

Read more

Ништо од олимпискиот сон: МОК го одби барањето на Пакјао да настапи на ЛОИ

Read more

Дарио Ивановски постави нов македонски рекорд во маратон

Read more

Волкановски нокаутиран, остана без појасот во перо категорија

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Читај повеќе

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Читај повеќе

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе