Циципас трет по Рубљов и Медведев со 15 победи оваа сезона

МИА/КАЈГАНА
/ 28.03.2021 / 15:02

Петтиот рекет на светот, Стефанос Циципас во второто коло на Мастерсот во Мајами го победи Дамир Џумхур со 6:1 и 6:4.

За Гркот ова е 15-та победа во тековната сезона. Тој стана третиот тенисер со 15 победи во 2021 година – пред него беа Андреј Рубљов (16 победи и 3 порази) и Данил Медведев (15 победи и 2 порази).

Циципас загуби четири натпревари.

Во третото коло на Мастерсот во Мајами, Гркот ќе се сретне со Кеи Нишикори. 

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Тенис

Ѓоковиќ ќе ја брани титулата во Мадрид

Read more

Ролан Гарос пред одложување: Ситуацијата не е добра

Read more

Циципас трет по Рубљов и Медведев со 15 победи оваа сезона

Read more

Зверев го победи Циципас во финалето на турнирот во Акапулко

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Интер гази сигурно кон титула во Италија

Читај повеќе

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе