Дали Камила ја стигна кармата за она што ѝ го направи на Лејди Ди?

Британското кралско семејство отсекогаш било во центарот на вниманието кога се во прашање семејните и љубовните врски.

Британското кралско семејство во моментов минува низ тежок период - и кралот Чарлс и принцезата Кејт Мидлтон се лекуваат од рак.

Голема улога моментално има и сопругата на кралицата Камила, која има одредени обврски додека кралот закрепнува, а нејзиниот контроверзен пат до престолот не можеше да помине незабележано.

Многумина беа загрижени за триаголникот Дијана-Чарлс-Камила, а самата Лејди Ди често во своите интервјуа откриваше детали од тешкиот живот со тогашниот принц од Велс. Самиот Чарлс не се трудел многу да ја сокрие својата паралелна врска, а после и се ожени со Камила.

Покрај бројните кралски биографи, со судбината на Камила се занимавале и астролозите, па личниот астролог на принцезата Дијана, Деби Френк, тврди дека Камила е подготвена за големите промени кои ја очекуваат.

„Наталната карта на Камила зборува за ‘моќта зад престолот’. Нејзе ѝ одговараше да биде зад сцената сите овие години бидејќи е многу приватна личност. Она што се промени е фактот дека нејзината моќ станува многу видлива, но таа секогаш ќе се обидува да го задржи нејзиниот живот приватен, останувајќи во својот дом каде што може да се сокрие од јавноста“, рече Деби.

Пред две години друг астролог за британските медиуми тврдеше дека Камила мора да ја стигне кармата за сè што направи.

„Кога велам карма, мислам дека тоа што им го направи на другите ќе ѝ се врати на некој начин. Во текот на 2023 година, на Камила двапати ѝ се врати кармата за два периоди од нејзиниот живот - периодот од декември 2004 до јуни 2006 година и периодот од април 1986 до ноември 1987 година“.

Ако се потсетиме, во 1986 година Камила имаше афера со Чарлс, кој во тоа време беше во брак со принцезата Дијана, па нема многу шпекулации на што точно се однесува таа карма.

реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Живот

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Read more

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Летно пиво: Историја на радлерот

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе