Дечињата од „Дајте музика“ со видео-спот како поддршка за ракометарите

Македонската машка ракометна репрезентација во 5 за 12 замина на Светслото првенство во Египет, но тоа не ги запче дечињата од серијата „Дајте музика“ набрзина да направат мотивационо видео.

Спотот е направен врз македонската навивачка химна од незаборавниот Тоше Проески, а аранжманот е на МРТ, во чија продукција е и детската серија „Дајте музика“.

Ракоетарите синоќа веќе го отворија Мундијалот, за жал со висок пораз од Шведска, но останувата уште два натпревара од групата, в сабота со Египет и потоа со Чиле во понеделник.

Remote video URL
реклама

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Прекина протекувањето од Северен поток, „пропаднаа“ 800 милиони кубни метри гас

Read more

Русите го уапсија директорот на нуклеарната централа во Запорожје, планот е да го преземат раководството

Read more

Музика

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Read more

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови за изминатава недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Читај повеќе
  • play_arrow

Top 10 работи кои децата од 90-тите милуваа да ги прават

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • filter

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Читај повеќе