Дикаприо и де Ниро заедно во филм по 30 години

Објавен е трејлерот за Killers of the Flower Moon, новиот филм на Мартин Скорсезе со Леонардо Дикаприо и Роберт де Ниро во главните улоги.

Двајцата актери не играле заедно во филм од This Boy's Life (1993), откако почна нивното пријателство што трае веќе 30 години.

Базиран на бестселерот Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI на Дејвид Гран, Killers of the Flower Moon е филм чие дејство е сместено во Оклахома во 20-тите години на 20 век и го опфаќа сериското убивање на припадници на домородниот народ Osage Nation, низа брутални убиства што останаа познати како Reign of Terror.

Во филмот, за кој сценариото го напишаа Скорсезе и Ерик Рот, покрај Дикаприо и Де Ниро играат и Лили Гледстоун, Џеси Племонс, Танту Кардинал, Кара Џејд Мајерс, ЏаНеј Колинс и Џилијан Дион.

Killers of the Flower Moon ќе има кинопремиера на 6 октомври.

Remote video URL
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Филм & ТВ

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе