Директните пораки на Instagram наскоро достапни и на десктоп

Социјалната мрежа Instagram полека почнува да ја воведува опцијата за праќање директни пораки и преку десктоп верзијата.

The Verge објави дека постапката засега е на ниво на тестирање, а за корисниците на Instagram ќе биде достапна нешто подоцна.

Во моментов, оваа опција ја имаат само мал број корисници.

Праќањето директни пораки преку веб верзијата на Insagram ќе функционира на ист начин како и преку апликацијата.

Корисниците ќе може да пристапат до директните пораки преку профилната страница или преку посебна страница за приватните пораки, исто како што е случај со апликацијата.

Десктоп нотификациите за директни пораки исто така ќе бидат достапни ако корисникот ги овозможи преку веб браузерот.

Првите информации дека се работи на тестирање на оваа опција се појавија пред една година.

реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Интернет

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Read more

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Read more

Facebook го купи Giphy за 400 милиони долари

Read more

Највисоките 5G станици „никнаа“ на Монт Еверест

Read more

Гик

Маск: Време е Amazon да се разбие

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Читај повеќе

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Читај повеќе

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Читај повеќе

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Читај повеќе
  • filter

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Читај повеќе