Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Емили Ратајковски откри зошто претходно не го обвинила Робин Тик за сексуална злоупотреба додека учествувала во снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“.

Супермоделот (30) го обвини Робин Тик (44) дека ја фаќал за градите кога биле насамо за време на снимањето на видеото во 2013 година.

Емили Ратајковски за странските медиуми откри дека претходно не зборувала за сексуалното насилство бидејќи тоа ќе влијаело на нејзината кариера.

„Бев непозната манекенка и ако го кажев она што се случи или се пожалев за нешто, немаше да бидам овде каде што сум денес. Немаше да бидам позната“, објаснува таа.

Емили Ратајковски донесе одлука да зборува поради објавувањето на нејзината книга „Моето тело“, во која зборува за развојот и промената на перспективите.

„Напишав книга за еволуцијата на мојата животна филозофија и таа вклучува многу искуства од мојата кариера и живот, и промени во начинот на кој гледам на нив денес“, заклучи Емили.

Remote video URL
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Музика

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Read more

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Read more
 

Видео

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Читај повеќе

Ник Кејв изгуби уште еден син

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристичка фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Светската историја од мачкина перспектива

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога луѓето имаат лош ден - фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Среќна Нова од Јапонија

Читај повеќе