Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Емили Ратајковски откри зошто претходно не го обвинила Робин Тик за сексуална злоупотреба додека учествувала во снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“.

Супермоделот (30) го обвини Робин Тик (44) дека ја фаќал за градите кога биле насамо за време на снимањето на видеото во 2013 година.

Емили Ратајковски за странските медиуми откри дека претходно не зборувала за сексуалното насилство бидејќи тоа ќе влијаело на нејзината кариера.

„Бев непозната манекенка и ако го кажев она што се случи или се пожалев за нешто, немаше да бидам овде каде што сум денес. Немаше да бидам позната“, објаснува таа.

Емили Ратајковски донесе одлука да зборува поради објавувањето на нејзината книга „Моето тело“, во која зборува за развојот и промената на перспективите.

„Напишав книга за еволуцијата на мојата животна филозофија и таа вклучува многу искуства од мојата кариера и живот, и промени во начинот на кој гледам на нив денес“, заклучи Емили.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Музика

Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Read more

8 декември 1980 – убиен бил Џон Ленон

Read more

Шакира демантира дека е во нова љубовна врска

Read more

Hladno pivo со настап во МКЦ на 9 октомври

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација со мајмуни

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Кога идиоти вежбаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Само британски фејлови

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Читај повеќе
  • play_arrow

Снежна фејл-компилација (II дел)

Читај повеќе
  • play_arrow

Снежна фејл-компилација

Читај повеќе

Откриена причината за смртта на Масимо Савиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најшокантните фејлови во 2022

Читај повеќе