СЕХА ЛИХА 2020/21

Еурофарм Пелистер ја победи Металопластика на гости

Ракометарите на Еурофарм Пелистер лесно и убедливо ја совладаа домашната екипа на Металопкастика со 34:27 на паркетот во Шабац.

Битолчани беа во водство во текот на целиот натпревар, првото полувреме го завршија со предност од 2 гола разлика (14:16), а во вториот дел од средбата водството континуирано го зголемуваа од 4 до 10 голови разлика (19:29, 48 минута од натпреварот), за да на крајот победат и впишат нови бодови во ракометната СЕХА лига.

Најдобар поединец на натпреварот беше голманот Градимир Чаневски со 14 интервенции, а во листата на стрелците поеднакво ефикасни беа Матеа Додиќ во тимот на Металоластика и Елмир Граџан во тимот на Еурофарм Пелистер кои постигнаа по 7 голови.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Ракомет

Вардар со два пораза од Веспрем елиминиран од Лигата на шампиони

Read more

Кире Лазаров стана рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите

Read more

Еурофарм Пелистер убедливо поразен од Магдебург

Read more

Поранешниот репрезентативец Марковски нов тренер на Металург

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

SportKlub: Македонија - репрезентативен фудбал во својата суштина

Читај повеќе

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе