СЕХА лига

Вардар и вторпат подобар од Војводина за Ф4 во СЕХА лигата

Вардар имаше лошо прво полувреме, но успеа и по вторпат да ја совлада Војводина, овојпат со 32:26 за да се пласира на Фајнал фор турнирот на регионалната СЕХА лига, приклучувајќи му се на Еурофарм Пелистер, кој со две победи го елиминираа
Read more

Еурофарм Пелистер се избори за Ф4 во СЕХА лигата

Македонскиот ракометен претставник Еурофарм Пелистер со нов убедлив триумф (26:36) над Татран обезбеди пласман на завршниот Ф4 турнир во регионалната СЕХА лига.
Read more

Вардар покажа надмоќ против Војводина и направи чекор кон Ф4 во СЕХА

Македонскиот првак Вардар оствари убедлив триумф од 38:25 над Војводина во првиот меч од четвртфиналето на СЕХА лигата.
Read more

СЕХА: Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ги дознаа противниците во групната фаза

Read more

СЕХА: Еурофарм Пелистер запрен во полуфиналето

Еурофарм Пелистер не успеа да обезбеди пласман во финалето во СЕХА лигата, откако на дебитантскиот настап на завршниот турнир во регионалното натпреварување изгуби во полуфиналето од Веспрем со 41-27 (24-16).
Read more

Еурофарм Пелистер се пласираше на финалниот СЕХА турнир во Задар

Read more
play_arrow

Прв триумф на Вардар 1961 во СЕХА

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 ја забележа премиерната победа во новата сезона во СЕХА лигата, откако вечерва триумфираше на гостувањето кај новосадска Војводина со 26:16  (11:9) во рамки на вториот натпревар во групата Б.
Read more

Еурофарм Пелистер со победа во Белград ја почна новата СЕХА сезона

Ракометарите на Еурофарм Пелистер успешно ја почнаа новата сезона во регионалната СЕХА лига. Битолчани вечерва славеа победа на гостувањето во Белград против Партизан со 25:23.
Read more

Вујовиќ по исфрлањето на Вардар од Ф4: Срамна одлука на СЕХА

Тренерот на Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, ја нарече „срамна“ одлуката на раководството на СЕХА лигата да го исфрли актуелниот македонски ракометен првак од завршниот фајналфор турнир во регионалното натпреварување поради еден позитивен слу
Read more

Вардар 1961 нема да игра на Фајнал фор, има играч позитивен на корона

Раководството на регионалната ракометна СЕХА лига, вечерва преку соопштение ги потврди шпекулациите дека Вардар нема да игра на завршниот турнир во Задар поради играч позитивен на коронавирус.
Read more

Вардар четвртфиналист во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар 1961 ја совладаа попладнево Металопластика со 26:23 (14:11) и со две победи над екипата од Шабац обезбедија пласман во четвртфиналето од овогодишното издание на регионалната СЕХА лига.
Read more

Трета победа за Вардар во петтиот настап сезонава во СЕХА

Ракометарите на Вардар синоќа го совладаа тимот на украинскиот тик на Мотор од Запорожје со 32:27 во 5. коло од регионалната СЕХА лига.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more