Фаталната Италијанка Бјанка покажа зошто е најпривлечната жена на планетата

Италијанскиот модел Бјанка Балти (39), која беше прогласена за најатрактивната жена во светот, беше ѕвезда на гламурозниот хуманитарен бал на магазинот Elle во Мадрид.

Таа се појави во многу провокативна комбинација, но веќе ја видовме во вакви изданија и знаеме дека многу добро ги презентира.

Фустанот кој го носеше познатата манекенка беше целосно проѕирен, па до израз дојде црната долна облека, исто како и нејзиното бомбастично тело.

Асиметричниот крој на фустанот му даваше елеганција, а на рацете имаше црни сатенски ракавици.

Комплетниот стајлинг го заокружи со црни елегантни сандали, а темната боја ја разби со црвена чанта и златни обетки.

Манекенката е позната како една од најфаталните Италијанки, а во 2015 година магазинот Playboy ја прогласи за најсекси жена на светот.

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Стил

Aitana е модел создаден од вештачка интелигенција - заработува илјадници евра месечно

Read more

Ова ќе биде интересно: Откриена е темата на Мет Гала 2024

Read more

На модна аукција наддавајте се за креација на македонски дизајнери

Read more

Жените родени во овие хороскопски знаци се божици на стилот

Read more
 

Магазин

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Читај повеќе

Три најчести митови за СИДА и ХИВ

Читај повеќе

Секојдневни навики со кои го оштетувате имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

70-годишна жена од Уганда роди близнаци

Читај повеќе

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за 2024: Кој знак ќе плива во пари, а кој ќе има празни џебови?

Читај повеќе

Најдобриот антиинфламаторен пијалак за подобрување на имунитетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик лебот ќе остане свеж многу подолго

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Торта со макарони

Читај повеќе