Феликс воодушеви со слалом ала Марадона

Новата аквизација на мадридски Атлетико, младиот Португалец Жуау Феликс, направи ретко виден слалом минувајќи пола терен низ играчите на Хетафе за на крај да биде спречен со прекршок за пенал.

Дали фудбалот го доби новиот Марадона? Судејќи според она што Португалецот го прикажа против Хетафе, би рекле „да“. Во 55-тата минута од натпреварот, Феликс доби една топка во својата половина и тргнa во слалом ала Марадона. Гостинските играчи не можеа да го сопрат во налетот кон голот, па на крајот Бруно Гонсалес го запре со фаул за пенал кој Алваро Мората го промаши.

реклама

Спорт

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Топ 10 моменти во тенисот вредни за Оскар

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more