Ѓоковиќ го нема во најавата за АО

Најдобриот тенисер во светот го нема во промотивниот спот за Австралија Опен 2022 година.

Ѓоковиќ е најтрофејниот тенисер во историјата на АО со 9 освоени титули. Првата титула ја освои во 2008 година и оттогаш е број еден во Австралија.

Сепак, прашање е дали Новак ќе ја брани титулата на почетокот на наредната година, со оглед на тоа дека невакцинираните тенисери нема да играат во Мелбурн.

Новак и претходно истакна дека не сака да зборува за тоа дали е вакциниран.

Промотивниот спот за првиот Грен слем сезонава беше објавен пред два дена, а поради негативните коментари беше избришан и по два дена поставен нов. Ниту на новиот го нема Ѓоковиќ.

Австралија Опен се игра од 17 до 30 јануари 2022 година.  

 

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Тенис

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Read more

Таткото на Ѓоковиќ: Новак по овие уцени најверојатно нема да игра на Австралија Опен

Read more

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Read more

Виландер: Веќе не му се плашат на Ѓоковиќ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе