Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Голманот на Њукасл, Ник Поуп, требаше да паузира „околу четири месеци“ поради изместување на левото рамо кое ќе бара операција, соопшти денеска неговиот менаџер Еди Хау.

„Поуп има уште тестови што треба да ги направи, но очекуваме да оди на операција, му треба операција, нема сомнеж во тоа“, рече Хау на прес-конференција. „Некое време ќе биде недостапен, мислиме околку четири месеци“, додаде тој и истакна дека тоа е „голем удар“ за тимот.

Поуп го измести рамото за време на саботната лигашка победа над Манчестер Јунајтед со 1-0.

„Очигледно е дека неговиот дух е засегнат, особено затоа што Њукасл има големи натпревари во Премиер лигата и Лигата на шампионите“, продолжи Хау. „Очигледно тој го има на ум и ЕУРО, тој беше решен да се обиде да биде таму“.

Англиските медиуми пишуваат за интересот на Њукасл за Арон Рамсдејл, сега втор голман на Арсенал и Давид де Хеа, кому во моментов му истекува договорот.

Њукасл го зазема шестото место на табелата во пресрет на 15. коло од англискиот шампионат во кое во четврток (20.30 часот) во Ливерпул гостува кај Евертон.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more

Не бадијала се викаат Always Ready

Read more
 

Спорт

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Читај повеќе

Анчелоти со неочекувана понуда до Модриќ

Читај повеќе