Google слави 25 години: Потсетете се како се прелистуваше во 1998 година

Google денес наполни 25 години, па време е да прославиме со доза на носталгија.

Тековното прелистување на Google е резултат на две и пол децении дотерувања и е бескрајно покорисно од неговиот претходник. Кога Google Search првпат се појави во 1998 година, изгледаше многу поедноставно, како што би очекувале од веб-страниците од таа ера.

Сепак, стариот шарм на класичната страница за прелистување сè уште има многу привлечност, особено кај луѓето кои мислат дека модерното прелистување е пренатрупано. Ако сте еден од нив, има добри вести: можете да одите по патеката за носталгијата и да се чувствувате како повторно да е 1998 година, известува Android Police.

Тогаш логото на Google сè уште имаше извичник, а оваа страница ви го нуди старото прелистување на Google.

Има повеќе години за избор, вклучувајќи ги 2009, 2011 и 2013 година, годините во кои беа направени големи визуелни промени.

Оваа веб-локација го имитира начинот на кој прелистувањето на Google користеше за да враќа резултати, со паѓачко мени за избор на бројот на резултати што ќе се прикажуваат по страница и копче I'm Feeling Lucky.

Тагови
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Вести

Американците сега го имаат Roadrunner, убиецот на дронови

Read more

На почетокот биле сиви: Зошто модерните мачки имаат разнобојни очи?

Read more

Се очекува раст на продажбата на персонални компјутери во 2024 година

Read more

Копал компири како казна и нашол древно египетско богатство

Read more
 

Гик

Една од најсјајните ѕвезди ќе исчезне од небото за кратко време

Читај повеќе
  • play_arrow

Избрани најдобрите видеоигри за 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Американците сега го имаат Roadrunner, убиецот на дронови

Читај повеќе

Нов тест на крвта открива кои органи стареат најбрзо

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое е најгледаното видео на TikTok во 2023 година?

Читај повеќе

Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Читај повеќе

Strava овозможи праќање на приватни пораки помеѓу корисниците

Читај повеќе

Порно сајтовите воведуваат големи промени за корисниците

Читај повеќе
  • filter

Претставен смартфонот OnePlus 12, основниот модел чини 610 долари

Читај повеќе