Honor ќе претстави три Magic6 флегшип телефони

Honor се подготвува да ја претстави својата нова флегшип серија на паметни телефони наречена Magic6.

Digital Chat Station известува дека серијата ќе се состои од три мобилни телефони, основниот модел, Pro и Ultimate, а работат и на моделот Porsche Design кој може да биде замена за Ultimate.

Телефоните ќе имаат две селфи камери сместени во овална дупка на екранот, а од компанијата велат дека станува збор за „среден, голем и екстра голем“ уред. Медиумите и големите имаат кружен модул за камера, екстра големо нешто помеѓу круг и правоаголник, исто како Magic5 Ultimate. Тоа всушност може да биде нов Porsche Design или сосема нов паметен телефон.

Porsche Design е студио основано од истиот човек кој го дизајнираше првиот Porsche 911 во шеесеттите години на минатиот век. Во светот на мобилните телефони, ова студио направи неколку BlackBerry мобилни телефони пред да се здружи со Huawei и да соработува повеќе од седум години.

Honor сега прави нов чекор на патот „ученикот да стане учител“.

Компанијата е веќе лидер на пазарот на паметни телефони во Кина, а сега го презема партнерството со Porsche Design од својот поранешен сопственик.

Тагови
реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Мобилни

Honor Flip доаѓа оваа година, во развој е и Ring

Read more

Купи нов телефон и добиваш Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8

Read more

Новата серија телефони Samsung Galaxy S24 го освои светот

Read more

Двојно продолжен животниот век на батеријата за iPhone 15

Read more
 

Гик

Одлични вести за корисниците на Windows 11

Читај повеќе

Археолозите во Помпеја пронајдоа фреска на која се прикажани митолошки брат и сестра

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кога најбрзиот дрон во светот го следи Макс Верстапен?

Читај повеќе

Сега има микропластика во секоја тестирана плацента на трудниците

Читај повеќе

И убавец и ѕвер – гејмерскиот лаптоп што го освои светот

Читај повеќе

Една од најголемите римски трагедии: Масакрот во Каледонската шума

Читај повеќе

Viber доби одлична функција - организирање разговори во папки

Читај повеќе

Северна Кореја сè уште го контролира својот прв сателит кој има неочекувана способност

Читај повеќе
  • play_arrow

Call of Duty: Warzone Mobile пристигнува на 21 март

Читај повеќе