HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Без големи најави, компанијата HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G.

Смартфонот има 6,7-инчен IPS LCD екран со резолуција 2.400х1.080 пиксели и фреквенција на освежување од 90HZ, а го користи процесорот Snapdragon 690 кој поддржува 5G мрежа.

Смартфонот има 8 GB RAM и 128 GB интерна меморија.

Позади се сместени 4 камери: главната од 48, ултрашироката од 8, макро од 2 и сензор за длабочина од 2 MP. Селфи камерата има 16 MP.

Уредот го напојува батерија од 5.000 mAh која поддржува 18W полнење.

Засега нема информации за тоа кога ќе биде достапен на глобалниот пазар.

Тагови
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Мобилни

Што подготвуваат од Sony за љубителите на мали телефони?

Read more

Honor го претстави смартфонот V40 5G

Read more

Поглед во новиот Xiaomi Redmi Note 9T 5G

Read more

LG ги гаси телефоните?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Сѐ што треба знаете за „Hitman 3“ пред да ја купите

Читај повеќе

Митови и вистини за полнењето батерија на смартфонот

Читај повеќе

Што подготвуваат од Sony за љубителите на мали телефони?

Читај повеќе
  • filter

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Читај повеќе

Дали бавно ви работи Google Chrome? Можеби сте жртва на хакерски напад

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX испрати рекорден број сателити во вселената со една ракета

Читај повеќе

WhatsApp изгуби милиони корисници откако ги смени условите за користење

Читај повеќе

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Читај повеќе

Илон Маск нуди награда од 100 милиони долари за еколошко решение

Читај повеќе