КУП НА МАКЕДОНИЈА 2023/2024

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени двојките за елиминациското коло од Купот на Македонија во машка конкуренција.

Бисинов Фруит Ленд - Мулти Есенс
Кичево - Вардар (Н)
Металург РА - Скопје
Голден Арт КЛ7 - Аеродром
Еурофарм Пелистер 2 - Овчле Поле
Партизан - Тиквеш
Еурофарм Пелистер - Шампион
Куманово - Текстилец
Бутел - Македонија ЃП
Борец - Пролет
Драчево - Алкалоид
Преспа Вардар - Радовиш
Прилеп - Јехона
Астраион - Струга
Младост 1977 - Охрид


Натпреварите ќе се играат на 9-ти и 10-ти месецов, а победниците ќе се квалификувата за групната фаза од куп-натпреварувањето.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Ракомет

Ракометарките убедливо поразени од Шпанија

Read more

Јовиќ: Против Вардар немавме дисциплина, ќе биде подобро на дуелот со Бутел

Read more

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Read more

Завршува ракометниот спектакл: Дали Французите можат да ја победат фуријата Данска?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Читај повеќе

Моментот кога Вестбрук ја скрши раката

Читај повеќе

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Читај повеќе

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Читај повеќе

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Читај повеќе

Холанд за малку ќе завршел во Наполи, Рајола го премислил Де Лаурентис

Читај повеќе

По 4 години забранетата репрезентација на Баскија ќе одигра натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Ракометарките убедливо поразени од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Денвер ја доби репризата на ланското финале со Мајами

Читај повеќе