Јога вежби за луѓето со седечка работа

А.С.
/ 23.08.2023 / 17:51

Ако спаѓате во големата група луѓе со седечка работа, а особено работа со компјутер, знаете кои ви се редовните болки – вкочанет врат, болки во грбот, здрвена рака, слаба циркулација и главоболки.

Овие непријатности најчесто се резултат на недоволно движење или неправилно држење на телото додека работите седнати пред компјутер.

Јога инструкторката Едриен ќе ви покаже кои вежби да ги правите за време на 15-минутната пауза од работа.

реклама

Фит

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more

Утринска навика поради која хормоните ви дивеат и се дебелеете

Read more

Несвесна грешка при изборот на појадок придонесува за дебелеење

Read more

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Read more
play_arrow

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои воопшто не звучат како ликовите со кои се прославија

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Murder Mystery 2

Read more
play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more