Автомобили

Половно или ново возило?

Половно или ново возило?

Треба да купите нов автомобил или половен автомобил? Тоа е прашањето. Тоа е стара загатка со која секој купувач на автомобили мора да се соочи, а не може со сигурност да се дознае вистинскиот одговор.
Read more
Вака изгледа Aston Martin DB11 Volante
filter

Вака изгледа Aston Martin DB11 Volante

Компанијата Aston Martin ја шири својата DB11 линија која доби нова Volante кабриолетска изведба. Од компанијата тврдат дека се работи за кабриолет кој најмногу зрачи со спортски дух во однос на своите претходници.
Read more
Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Mitsubishi Evo – автомобил од иднината

Mitsubishi објави нови фотографии од електричниот кросовер концепт кој го презема името од легендарниот спортски седан Evolution.
Read more
Nissan претстави седиште кое детектира пот и предупредува на дехидрација

Nissan претстави седиште кое детектира пот и предупредува на дехидрација

Компанијата Nissan претстави прототип седиште кое може да детектира пот, да предупреди на дехидрација и на тој начин да спречи сообраќајни несреќи.
Read more
Претставен првиот руски кабриолет, наречен „Крим“

Претставен првиот руски кабриолет, наречен „Крим“

Студенти од техничкиот универзитет во Москва  конструирале и претставиле прв руски кабриолет – „Крим“, кој е составен од делови од „Лада калина“.
Read more
Volvo ги израдува љубителите на мали теренски возила
filter

Volvo ги израдува љубителите на мали теренски возила

Класата на автомобили во Европа која забележа најбрз раст доби сериозен конкурент. На свечената премиера во Милано, „Volvo“ го прикажа својот најмал кросовер, односно најкомпактниот „SUV“, како што тие го класифицираа.
Read more
Прв поглед во кабината на Audi Q8 (Фото)

Прв поглед во кабината на Audi Q8 (Фото)

„Шпионските“ фотографии го откриваат внатрешниот изглед на новиот модел на Audi.
Read more
Кандидати за најдобар светски автомобил за 2018 година
filter

Кандидати за најдобар светски автомобил за 2018 година

Штотуку беа прогласени кандидатите за најдобар светски автомобил за 2018 година и тоа во неколку посебни категории.
Read more
реклама

КОРОНА симптом: Губењето на осетот за мирис е различно отколку кога сте настинати

Read more

Што значи безбеден секс во време на пандемија во Македонија?

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Уништена првата кошница на азиски стршни-убијци во САД

Read more