Кевин Дурент има свој лик во игрицата Call of Duty

Познатиот американски кошаркар и НБА ѕвезда, Кевин Дурент, стана дел од игрицата „Call of Duty“.

Дурент е најновата славна личност што се појави во игрицата „Call of Duty“, вклучувајќи ги нејзините игри со повеќе играчи „Modern Warfare 2“, „Warzone 2.0“ и „Call of Duty Mobile“.

Покрај Дурент, кој ќе може да се избира во игрицата, гејмерите ќе имаат на располагање и две нови оружја, нова мапа за „6 против 6“, а пристигнаа и одредени подобрувања.

Она што треба да се напомене е дека Дурент ќе биде достапен во игрицата почнувајќи од 12 мај, но на ограничено време. Краткиот трејлер ја прикажува НБА ѕвездата како користи возила, пука во непријатели и фрла граната во кош.

Исто така, може да се забележат две нови оружја, снајперската пушка FJX Imperium и Kastov-74U во бои кои одговараат на кожата на Дурент.

Љубителите на игрицата „Call of Duty“ во наредниот период може да очекуваат пристигнување на повеќе познати личности во „Call of Duty: Warzone“ и „Modern Warfare 2“.

Remote video URL
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Гејминг

Конечно: Пристигна Counter-Strike 2, реакциите измешани

Read more

Apple: iPhone 15 Pro ќе биде најдобрата гејминг конзола

Read more

Grand Theft Auto V слави десетгодишнина

Read more

Deep Earth Collection додатоците ја менуваат бојата на PS5, доаѓаат и контролори во нови нијанси

Read more
 

Гик

Microsoft издаде последно предупредување за Windows 7 и 8

Читај повеќе

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Читај повеќе

НАСА на астероид најде материјали како оние што можеби го поттикнале животот на Земјата

Читај повеќе
  • filter

Археолози во Турција открија нов древен јазик

Читај повеќе
  • play_arrow

Доделена Нобеловата награда за медицина: Добитниците развија вакцина против ковид

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance сними вител од прав на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонија произведе робот висок 4,5 метри, чини 3 милиони долари

Читај повеќе

Вино старо 5.000 години пронајдено во кралска гробница во Египет

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно истражување откри која песна е најрелаксирачка

Читај повеќе