АВСТРАЛИЈА ОПЕН 2023

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Штотуку поразениот Карен Хачанов, кој во полуфиналето загуби токму од Стефанов Циципас, го советуваше Гркот како да го победи Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија опен.

Новак Ѓоковиќ ќе игра против Стефанос Циципас за титулата на Австралија опен. Победникот покрај трофејот ќе го заземе и првото место на АТП листата. Србинот го совлада Томи Пол (САД), а Гркот беше подобар од Карен Хачанов (Русија). Веднаш по тој натпревар Русинот имаше совет за грчкиот играч.

На новинарско прашање како Циципас може да го изненади Ѓоковиќ, рускиот тенисер се насмеа.

„Можеби треба да му се јави на Даниил Медведев. Единствениот играч од нашата генерација кој го победил Новак во финале на Грен слем турнирите. Не знам дали тоа ќе се случи, но можете да му го пренесете мојот совет“, низ насмевка одговори Хачанов.

Финалето се игра во недела од 9:30 часот по македонско време, а дотогаш Циципас има доволно време да се консултира со Медведев.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шефот на Вагнер му пиша на Шојгу: Ве предупредувам дека Украина подготвува жесток напад

Read more

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Read more

Тенис

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Read more

Надал првпат по 18 години не е меѓу првите десет тенисери во светот

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more

Ѓоковиќ се враќа на турнирот што го нема освоено осум години

Read more
 

Спорт

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе

Мартина Навратилова го победи ракот на грлото и дојката

Читај повеќе