Храбро, разиграно, во боја: dm ја бои оваа есен во шарени бои

КАЈГАНА
/ 03.10.2023 / 16:33

Со доаѓање на есента не престанува шаренилото од бои, нијанси, слободата во нивното комбинирање и храброста во создавање на нов и смел изглед. Напротив, треба да продолжиме уште посмело во нови предизвици, самоуверено и храбро! Главниот фокус оваа есен во dm дрогериите се токму боите и поттикот да се задржи шаренилото со слоганот: ,,Мојот свет останува шарен. Храбро, разиграно, во боја”. Акцентот е на шаренилото од бои, храброста во креирање нов изглед и фокусот на автентичноста која секој од нас ја носи во себе.

Како дополнително изненадување за да може да ја истакнете вашата убавина, во период од 2.10 до 15.10.2023 односно до истек на залихите, со сметка над 999 мкд за шминки и додатоци за шминкање купени во dm дрогериите, на каса ќе добиете подарок: 3 во 1 четка за шминкање.

Во оваа кампања ќе ве инспирираат: Фросина Ангеловска - @frozi_fran, Миа Арабаџиева - @mia.arabi, Сандра Кирков - @sandra_kirkov и Марија Илиев - @marysejolene. Смелата Фросина, впечатливата Миа, влијателната Сандра, самоуверената Марија, сите посебни и свои ќе ви покажат комбинации од најактуелните бои за оваа есен: viva magenta, silver, gold и red orange, со што dm ги става во фокус смелоста, самодовербата и уникатноста кои лежат во секој од нас.

Најголем дел од трендовите и инспирациите ќе може да ги пронајдете на социјалните мрежи, каде ќе имате можност да се вклучите и вие и да ја покажете вашата креативност во месец октомври. Следете го инста профилот на dm за да ги дознаете сите активности.

Вe очекуваме да ни се придружите и на возбудливиот dm настан што ќе се случи кон крајот на месец октомври, каде ќе имате можност да ги запознаете Фросина, Миа, Сандра и Марија, да ги видите одблизу најактуелните makeup производи, да дегустирате од превкусните и органски dmBio производи, да се забавуваме заедно со DJ, да се фотографираме и дружиме. Ова ќе биде вистинска авантура каде заедно ќе ја истакнеме нашата креативна и смела страна и ќе го направиме светот разнобоен. Вистинско уживање за сите сетила, а за да ги дознаете сите останати детали, следете ги социјалните мрежи на dm!

Ајде да ја ослободиме убавината, да се инспирираме и да бидеме самоуверени во изразување на автентичноста. Шминката е украс на внатрешниот свет, да го изразиме низ боите на есента! Храбро, разиграно, во боја!

Оваа есен светот останува токму таков - шарен, со сите нијанси, како тој внатре, така и тој надвор.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Германците направија математика: Хрватска е поскапа од Грција и Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Читај повеќе

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Читај повеќе

5 знаци кои покажуваат дека не јадете доволно

Читај повеќе

Кои се најпопуларните имиња во светот?

Читај повеќе

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најчудната мачка во светот: Личи на врколак и е многу интелигентна

Читај повеќе

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Читај повеќе

4 знаци на рак на дебелото црево на кои треба да внимавате

Читај повеќе