Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Откако беше објавена веста дека Ал Пачно (83) и неговата девојка Нур Алфала (29) наскоро ќе добијат дете, нејзиниот приватен живот го привлече интересот на јавноста.

Имено, двајцата се запознале за време на пандемијата и набрзо влегле во врска. Таа претходно беше со Мик Џегер.

„Воопшто не ми е грижа за годините. Срцето не знае што гледа, знае само што чувствува. Тоа беше мојата прва сериозна врска и бев многу среќна“, изјави таа во интервју за магазинот Rolling Stones во 2018 година.

По Мик Џегер, таа беше со милијардерот Николас Бергруен, а ја поврзуваа и со Клинт Иствуд. Сепак, таа ги демантираше гласините дека излегува со Клинт.

„Не сме заедно. Нема љубовна врска. Ние сме семејни пријатели и тоа е тоа“, изјави таа за Daily Mail во 2019 година.

Дипломирала филмска продукција на Универзитетот во Јужна Калифорнија (УСК), а магистрирала во истата област на Универзитетот во Калифорнија (УКЛА). Таа е потпретседателка на Lynda Obst Productions. Потекнува од богато семејство. Нејзиниот татко Фалах е основач на ThirtyOneCapital.

Тагови
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more
 

Сцена

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе