Колку заработи Ѓоковиќ во 2023 година?

Новак Ѓоковиќ 2023 година ќе ја заврши како прв на АТП листата, а е убедливо прв кога е во прашање заработката од турнирски награди.

На сметката на Ѓоковиќ уплатени се вкупно 15.936.097 долари, втор е Шпанецот Карлос Алкараз со „само“ 10.753.431 долари.

Сума која ја заработи Ѓоковиќ на турнирите, околу 10 отсто одат кај тренерот Горан Иванишевиќ.

Новак Ѓоковиќ следната година ќе се обиде да ја пробие границата од дури 200 милиони долари. Само од турнирите тој во кариерата заработил 180.643.353 долари.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Тенис

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Read more

Рафаел Надал конечно призна дека Новак Ѓоковиќ е најдобриот тенисер на сите времиња

Read more

Ѓорческа елиминирана во четвртфиналето на турнирот во Анталија

Read more

Саудиските милиони се покажаа премногу примамливи за Ѓоковиќ и Надал

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Читај повеќе

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Читај повеќе

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе