Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Конор Мекгрегор уште еднаш инсистира на тоа дека е најголем ММА борач на сите времиња, откако изнесе статистика за неговата кариера.

И претходно тој тврдеше дека е број 1 ММА борач на сите времиња, заедно со Андерсон Силва. При тоа, Ирецот изостави бројни имиња од овој спорт, вклучувајќи го и Хабиб Нурмагомедов.

Искористувајќи го твитот на Џон Кавано, Мекгрегор им возврати на критичарите и отвори уште една полемика за тоа кој е најдобар.

„Не заборавајте кој има највисок коефициент на нокаути, како и најбрзи нокаути во УФЦ и надвор од него. Најмногу освоени титули, најмногу нокаути во повеќето дивизии. Исто така, јас сум најдобриот на сите времиња. Надминете го тоа и прифатете. Уживајте со најголемиот на сите времиња“, напиша Мекгрегор на Twitter.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Останати спортови

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Read more

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Read more

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Read more

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе