Чек дис аут

filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Ако долго време не сте ја смениле фризурата и се држите до неа бидејќи се плашите од промена, погледнете ги овие неверојатни трансформации и можеби ќе се премислите.
Read more
play_arrow

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

На автопат во американската сојузна држава Флорида, човек облечен во маица и домашни куси панталони, минал 15 километри закачен на шофершајбната од камион со две приколки.
Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Колумбиски инженери конструирале шлем кој служи за комотно дишење и заштитува од зараза со коронавирусот.
Read more

Танзаниски рудар пронајде скапоцен камен и по вторпат заработи милиони

Рудар во Танзанија, кој во јуни преку ноќ стана милионер откако продаде два скапоцени камења вредни 3,4 милиони долари, сега пронајде уште една скапоценост, вредна 2 милиони долари.
Read more
play_arrow

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

По контроверзниот твит во кој Елон Маск тврдеше дека египетските пирамиди ги изградиле вонземјани, доби покани да ја посети земјата и лично да се увери што пишува во самите пирамиди за нивната изградба.
Read more

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Во Украина, една 51-годишна жена се обидела да ископа подземен тунел, со цел да го ослободи синот кој е во затвор. Сега и самата таа се соочува со затворска казна.
Read more
play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Се потсетуваме на почетокот на далечните 60-ти години на 20-тиот век кога нашата земја била позната под името Народна Република Македонија.
Read more
play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

На летот на холандската авиокомпанија KLM од Амстердам кон Ибица се случи тепачка откако двајца патници одбиле да стават заштитни маски.
Read more

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Сопственикот на Tesla и на SpaceX, Елон Маск објави на Twitter дека е очигледно оти вонземјаните ги изградиле пирамидите во Египет.
Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Постар човек решил својата прошетка со инвалидска количка да ја направи по автопат и притоа создал застол.
Read more
play_arrow

Ретка црвена панда се роди во Зоолошката градина во Берлин

Во зоолошка градина во Берлин се роди ретка црвена панда, само неколку месеци откако нејзините родители пристигнаа од Индија, соопштија вчера оттаму.
Read more
play_arrow

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Товарен воз кој преминувал преку мост над езеро во Аризона излетал од шините и предизвикал уривање на дел од мостот по што се вивнал во пламен.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more