Стил

Почна Модната недела во Лондон

Модната недела во Лондон почна денеска преку онлајн пренос во живо, без присуство на новинари и без клиенти од цел свет. Првото дефиле ќе му припадна на модниот бренд Burberry.
Read more
filter

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Малите кујни се вистински предизвик. Не само што е тешко да подготвувате оброци бидејќи немате доволно простор туку и е потребна добра организација за да најдете место за сите елементи и детали.
Read more
filter

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Доколку размислувате да ја смените фризурата, сега е вистинското време да го направите тоа.
Read more

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Модната недела во Милано оваа есен ќе се одржи од 22 до 28 септември, при што колекциите за пролет-лето 2021 година, ќе бидат претставени, еден дел во облик на дигитални презентации, но и еден дел во живо.
Read more
filter

Шакира се пофали со костимот за капење што сама го дизајнираше

Популарната пејачка на својот Instagram профил објави фотка од нејзиното ново дело, костим за капење.
Read more
filter

Бред Пит е новото лице на модниот бренд Brioni

Бред Пит е новото лице на постојната рекламна кампања на брендот Brioni, односно на нивната последна линија одела и палта.
Read more
filter

Пет бои што ќе ги обожаваме оваа есен

Летото завршува и време е да размислуваме за есенската мода и претстојните трендови. Кои бои ќе бидат во тренд оваа есен?
Read more
play_arrow
filter

Колекцијата „Муур“ на Тошева ќе ви покаже колку вреди модата

Модната индустрија се најде соочена со нови предизвици во време на пандемијата – достапност и одржливост.
Read more
filter

Најдобрата фризура за транзит лето-есен

Боб фризурата беше многу популарна со сезони наназад, но во овој транзитен период приматот ќе го заземе нејзината малку подолга верзија – лоб.
Read more

Неколку работи кои се случуваат кога ќе престанете да користите шминка

Во потрага по совршен изглед често жените својата уникатност ја прекриваат со дебел слој пудра. Постојаното користење шминки може да наштети на кожата, но тоа не е сè.
Read more

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Во текот на патување со авион е многу потешко да се одржуваат мерките како физичка дистанца и носењето маски. Особено кога луѓето треба да јадат, да пијат и да седат покрај непознати луѓе.
Read more

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Саманта Сепулведа е 35-годишна жена вработена во њујоршката полиција. Таа вели дека криминалците не бегаат од неа.
Read more
реклама

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Ни халал, ни кошер: Полска ќе забрани колење животни по верски правила

Read more