Стил

filter

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Русокосата Катерина Розмајзл од Чешка е толку убава што луѓето на Instagram се уверени дека е кукла.
Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Наоми Кембел на Instagram ги изненади обожавателите со најнови фотографии на кои е прикажана гола во подземна железница.
Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Модната куќа Dior уште еднаш покажа зошто е без конкуренција во светот на високата мода.
Read more
filter

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Промената на фризурата може да направи чуда за вашиот изглед. Досега сме објавувале различни галерии од дела на фризери и стилисти кои покажуваат колку е значајна фризурата за целокупниот изглед.
Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Новата колекција фустани на H&M, што е направена претежно од рециклирани и одржливи материјали, се сосредоточува на одржлива модна иднина, како што велат оттаму.
Read more
filter

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Деца од целиот свет учествуваа во дизајнирање на насловната страница на Vogue Italia за месец јуни.
Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Супермоделот Каролина Куркова во видеосегмент за британски Vogue ги споделува нејзините трикови и домашни рецепти за убавина, користејќи 21 производ од кујната.
Read more
play_arrow

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Ирина Шајк со нови секси фотографии ги израдува нејзините обожаватели на Instagram.
Read more
play_arrow
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Во рамките на 21.
Read more
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Продолжуваме со претставување на колекциите што ги донесе 21. Моден викенд Скопје оваа сезона, во дигитално издание.
Read more
play_arrow
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Оваа сезона на Моден викенд Скопје ја следиме дигитално, со смартфонот во рака и во далеку понегламурозно издание од она во кое би се појавиле пред фотографите на најголемиот моден настан кај нас.
Read more
play_arrow
filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Живот на социјална дистанца. И мода на социјална дистанца. Тоа го налага новата реалност во која живееме, но се чини модата со сите нејзини елементи никогаш не ни била поинтимна.
Read more
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Турци избегале од хотел-карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more