Најчудните гаџети за кои веројатно не сте ни слушнале

Сајтот Make of Us направи листа на најчудните гаџети досега направени. Листата е преполна со интересни технолошки чуда, а ова се дел од нив.

1. The HushMe

Remote video URL

Гаџетов служи да блокира звуци кои доаѓаат од вашиот мобилен телефон во текот на повик. Го поврзувате гаџетот со вашиот телефон и со слушалки, го ставате околу устата и разговарате без никој да ве слушне.

2. Pavlok

Remote video URL

Оваа нараквица во зглобот спроведува мали електрошокови кога ќе се обидете да направите нешто што не треба. На многу луѓе им помогнала да ослабат, да се откажат од цигари и слично.

3. Quoobo

Remote video URL

Роботска перница со опашка која има за цел да ве смири.

4. Hatch Baby Changing Pad

Remote video URL

Креветче коешто следи сè што прави бебето, ја мери неговата тежина, следи колку често менувате пелени, колку често го храните бебето, колку калории внесувате и слично.

5. The Smart Belt

Remote video URL

Паметен ремен со кој може да го мерите обемот на струкот, тежината и друго.

6. The Quirky Egg Minder

Remote video URL

Држач за јајца кој поврзан со телефонот известува кога јајцата ќе се расипат.

7. Clocky Rolling Alarm Clock

Remote video URL

Аларм што бега по собата, за да го исклучите мора да го бркате.

8. The Somnox

Remote video URL

 

Робот којшто ви помага да заспиете и убаво да спиете. Перница што испушта звуци на дишење и понекогаш преде како мачка.

9. Toilet Night Lights

Remote video URL

Не мора да палите светло, вашата тоалетна школка свети како Лас Вегас.

10. The Moodmetric Smart Ring

Remote video URL

Прстен којшто ве одржува среќни и ги мери вашите емоции, а може да го поврзете со телефонот.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Хардвер

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Read more

Новиот Xiaomi Pad 5 ќе се продава во Европа

Read more

Три најдобри сигурносни камери за буџет до 100 евра

Read more

Како ќе изгледа новиот Apple iPad?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе

Telegram е рај за сајбер криминалците

Читај повеќе

Ерупција на вулкан во Исланд трае веќе шест месеци, најмногу во последните 50 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали брутално моќниот Defiant X ќе може да го замени американскиот Black Hawk?

Читај повеќе
  • play_arrow

Вселенските туристи на Илон Маск му се јавија на Том Круз од орбитата

Читај повеќе

Озонската дупка во јужната хемисфера е поголема од Антарктик

Читај повеќе

Во Египет откриен праисториски кит со четири нозе

Читај повеќе